دانشگاه های قبرس شمالی

در این مقاله دانشگاه های برتر کشور قبرس شمالی به طور مفصل شرح داده شده است.

دانشگاه اروپایی لفکه

european university of lefke

دانشگاه اروپایی لفکه

با ما تماس بگیرید

ارتباط با شرکت مهاجرتی آدلان

از طریق شماره های مندرج در فرم با ما تماس حاصل نمایید و مطمئن باشید که کارشناسان ما با حوصله تمام به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

آقای نظری

90-533-848-6791+

خانم آزاد

90-533-879-4259+

کارشناسان

905391157070+ 905391167070+

شماره ایران :

98-913-206-8662+

دانشگاه اروپایی لفکه (EUL) یک دانشگاه دولتی غیرانتفاعی واقع در شهر لفکه قبرس شمالی است که در سال ۱۹۸۹ توسط بنیاد علوم قبرس تأسیس شد و پردیس اصلی خود را در سال ۱۹۹۰ افتتاح کرد. پردیس دانشگاه بر روی تپه‌ای در یکی از مرفه‌ترین جزیره‌های قبرس شمالی واقع شده است. این دانشگاه به‌گونه‌ای طراحی‌شده که کاملاً مشرف‌به چشم‌اندازهای طبیعی جزیره، آب‌های دریای مدیترانه و طبیعت بکر است. محیط دانشگاه بسیار آرام، امن و ایدئال برای ادامه تحصیلات آکادمیک دانشجویان است.

 

دانشگاه اروپایی لفکه به‌عنوان یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی، یک برند پیشرو در آموزش قبرس شمالی با بیش از ۱۱۵۰۰ دانشجو از بیش از ۸۰ کشور مختلف است. EUL دارای یک پردیس مدرن با زیرساخت‌های توسعه‌یافته و پرسنل آکادمیک مشهور بین‌المللی است که به دانشجویان در امر رسیدن به تخصص حرفه‌ای کمک می‌کنند.

دانشگاه اروپایی لفکه از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه‌ها در قبرس شمالی و سرتاسر اروپاست. این دانشگاه دارای تعداد قابل‌توجهی برنامه معتبر از نهادهای بین‌المللی مانند MUDEK، MiAK، FIBAA، ASIIN است و همچنین از اعضای اصلی سازمان‌های بین‌المللی مختلف مانند IAU، ACE و FUIW است.

این دانشگاه و تمام برنامه‌های دانشگاهی آن توسط شورای آموزش عالی ترکیه (YOK) تأییدشده و کیفیت آن تضمین شده است.

معرفی ویدئویی

دانشکده‌های دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه دارای ۱۱ دانشکده و ۸ مدرسه است که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

دانشکده ها

مدارس

هزینه تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه

اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی شامل ۵۰% بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی هستند و دانشگاه اروپایی لفکه نیز از این قاعده مستثنا نیست.

هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه اروپایی لفکه

هزینه استاندارد برنامه‌های کارشناسی و کاردانی این دانشگاه ۵۴۰۰ یورو در هرسال تحصیلی است، به‌جز شهریه رشته داروسازی که ۷۴۰۰ یورو و رشته دندانپزشکی که ۱۶۴۰۰ یورو در هرسال تحصیلی است.

عنوان رشتهشهریه استاندارد سالانهشهریه با بورسیه ۵۰%
دندانپزشکی۱۶۴۰۰ یورو۸۲۴۵ یورو
داروسازی۷۴۰۰ یورو۷۴۰۰ یورو
سایر رشته‌ها۵۴۰۰ یورو۵۴۰۰ یورو
نکته: مبلغ شهریه شامل هزینه ثبت‌نام و ۵% مالیات بر ارزش‌افزوده برای یک سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه اروپایی لفکه

روند پرداخت شهریه در مقطع کارشناسی ارشد به‌صورت‌ ترمی است. کارشناسی ارشد در دانشگاه اروپایی لفکه شامل ۷ کورس است و هزینه هر کورس، ۲۵۰ یورو است. همچنین برای مقطع کارشناسی ارشد باید هزینه‌های زیر را نیز بپردازید:

هزینه سمینارهزینه پایان‌نامههزینه ثبت‌نامهزینه دوره‌های علمی
۶۰ یورو۳۷۰ یورو۲۲۵ یورورایگان
شایان‌ذکر است که شما می‌توانید حداکثر ۲ بار برای نوشتن پایان‌نامه و ۲ بار برای ثبت‌نام مجدد در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، درخواست دهید.

هزینه تحصیل دکترا در دانشگاه اروپایی لفکه

پرداخت شهریه مقطع دکترا در دانشگاه اروپایی لفکه تقریباً مانند مقطع کارشناسی ارشد است. دوره دکترا در این دانشگاه شامل ۷ کورس است و هزینه هر کورس، ۳۵۰ یورو است. همچنین هزینه‌های دیگر به شرح زیر هستند:

هزینه سمینارهزینه پایان‌نامههزینه ثبت‌نامهزینه دوره‌های علمی
۷۰ یورو۶۲۰ یورو۲۲۵ یورورایگان
شما می‌توانید حداقل ۴ بار برای نوشتن پایان‌نامه و حداقل ۳ بار برای ثبت‌نام مجدد در مقطع دکترای این دانشگاه درخواست دهید.

شرایط تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه

شما می‌توانید برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه اروپایی لفکه اقدام کنید. طول دوره کارشناسی این دانشگاه حدوداً ۴ سال، طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال و طول دوره دکترا در این دانشگاه بین ۳ تا ۴ سال است. شایان‌ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست و شما می‌توانید قبل از تحصیل در رشته مدنظرتان، یک دوره یک‌ساله زبان را در این دانشگاه بگذرانید.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در هر مقطعی از دانشگاه اروپایی لفکه، ارائه مدارک زیر الزامی است:
 • فرم درخواست پرشده و امضاشده
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • فتوکپی گواهی شناسایی مانند پاسپورت
 • کپی کارنامه تحصیلی و ریزنمرات
 • کپی مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه (برای ارشد و بالاتر)
 • ارائه گواهی تمکن مالی

تحصیل کارشناسی در دانشگاه اروپایی لفکه

دوره کاردانی نیز در این دانشگاه ارائه می‌شود که ۲ سال به طول می‌انجامد و شرایط اخذ پذیرش و هزینه‌های آن مانند مقطع کارشناسی است.

دوره کارشناسی در این دانشگاه ۴ سال طول می‌کشد و هزینه آن بسته به رشته تحصیلی شما بین ۵۴۰۰ الی ۱۶۴۰۰ یورو در سال، متفاوت است. بیشترین تعداد بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه اروپایی لفکه در مقطع کارشناسی ارائه می‌شوند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه اروپایی لفکه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست کارشناسی (یا کاردانی) تکمیل‌شده
 • فتوکپی پاسپورت
 • فتوکپی شناسنامه
 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه یا معادل آن
 • کارنامه رسمی دانشگاه (برای دانشجویان انتقالی)
 • کپی تأییدشده ترجمه انگلیسی کلیه مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)

اگر هم‌اکنون مدرک زبان انگلیسی دارید، باید نمره‌های شما بر اساس جدول زیر باشد:

حداقل نمره آزمون آیلتس (IELTS)حداقل نمره آزمون تافل TOEFL (IBT)حداقل نمره IGCSE/GCE
۵/۵۶۵نمره C

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه اروپایی لفکه

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه اروپایی لفکه، ۲ ساله (۷ کورس) است و هزینه هر کورس ۲۵۰ یورو است. رشته‌های زیر در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ارائه می‌شوند:

معماری، مطالعات ارتباطات، مدیریت و نظارت، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت سلامت، اقتصاد و دارایی بین‌المللی، روابط بین‌الملل، مشاوره، روانشناسی، سیستم‌های اطلاعات، علوم سیاسی، مدیریت دولتی، مددکاری اجتماعی، آموزش، مدیریت بازرگانی (MBA)، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی برق، محیط‌زیست، باغداری و کشاورزی، پرستاری، تغذیه و فیزیوتراپی.

برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه اروپایی لفکه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست تحصیل کارشناسی ارشد تکمیل‌شده
 • فتوکپی پاسپورت
 • فتوکپی شناسنامه
 • مدرک لیسانس، ریزنمرات و شرح کلیه دروس اخذشده
 • کپی تأییدشده ترجمه انگلیسی کلیه مدارک تحصیلی
 • رزومه (CV)
 • مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)

اگر هم‌اکنون مدرک زبان انگلیسی دارید، باید نمره‌های شما بر اساس جدول زیر باشد:

حداقل نمره IELTSحداقل نمره TOEFL IBTحداقل نمره IGCSE/GCE
۶۷۲نمره B

تحصیل دکترا در دانشگاه اروپایی لفکه

طول مقطع دکترا در دانشگاه اروپایی لفکه، حداقل ۳ سال (۷ کورس) است و هزینه هر کورس ۲۵۰ یورو است. برنامه‌های ارائه‌شده در مقطع دکترای این دانشگاه عبارت‌اند از: معماری، تجارت و بازرگانی، مهندسی عمران، علوم ارتباطات، مهندسی کامپیوتر، مدیریت و نظارت، آموزش، مهندسی برق، علوم زیست‌محیطی، مشاوره، روانشناسی، باغداری و کشاورزی، روابط بین‌الملل، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، تغذیه، فیزیوتراپی و توان‌بخشی، علوم سیاسی، مدیریت دولتی و آموزش‌های ویژه.

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه اروپایی لفکه به شرح زیر هستند:

 • فرم درخواست تحصیلات تکمیلی پرشده
 • فتوکپی پاسپورت
 • فتوکپی شناسنامه
 • مدرک لیسانس، ریزنمرات و شرح کلیه دروس اخذشده
 • مدرک فوق‌لیسانس، ریزنمرات و شرح کلیه دروس اخذشده
 • کپی تأییدشده ترجمه انگلیسی کلیه مدارک تحصیلی
 • رزومه (CV)
 • مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)

اگر هم‌اکنون مدرک زبان انگلیسی دارید، باید نمره‌های شما بر اساس جدول زیر باشد:

حداقل نمره IELTSحداقل نمره TOEFL IBTحداقل نمره IGCSE/GCE
۶۷۲نمره B

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه به‌عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی در قبرس شمالی، طیف گسترده‌ای از انواع بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد که خود به انگیزه بزرگی برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در قبرس شمالی تبدیل شده است. این دانشگاه به دانشجویان بین‌المللی ترم اولی، ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. همچنین، دانشجویانی که خواهر یا برادرشان در دانشگاه اروپایی لفکه تحصیل می‌کنند، می‌توانند از بورسیه ۲۵% دانشگاه برخوردار شوند. البته، این نوع بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که هردو خواهر یا برادر در برنامه‌های کارشناسی ثبت‌نام کرده باشند و اگر یکی از خواهر و برادرها در مقطع کارشناسی ارشد باشد، اعطا نمی‌شود.

دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی که حداقل دو ترم در دانشگاه اروپایی لفکه تحصیل کرده باشند و معدل GPA آن‌ها حداقل ۳٫۵ و معدل CGPA آن‌ها حداقل ۳ باشد، درترم تحصیلی بعدی، بسته به میانگین موفقیت و نمرات آن‌ها، مشمول اخذ کمک‌هزینه تحصیلی می‌شوند.

علاوه بر بورسیه‌های تحصیلی ارائه‌شده به دانشجویان، بورسیه‌های ورزشی و فرهنگی نیز در این دانشگاه وجود دارند که بسته به دستاورد دانش آموزان در رشته‌های ورزشی یا فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی اعطا می‌شود.

تاریخ شروع ترم دانشگاه اروپایی لفکه

برای دانشجویانی که قصد دارند در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ در این دانشگاه شروع به تحصیل کنند، جدول زمانی به‌صورت زیر است:

تاریخ شروع ترم پاییزیتاریخ شروع ترم بهاریتاریخ شروع ترم تابستانی
۴ اکتبر ۲۰۲۱۲۸ فوریه ۲۰۲۲۲۷ ژوئن ۲۰۲۲

امکانات دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه یک محیط امن و مطمئن با فرصت‌های زیادی برای رشد دانشجویان و تعاملات اجتماعی میان آنان، با روش‌های آموزشی آکادمیک است. دانشجویان از یک کتابخانه پرمحتوا بهره‌مند هستند که به بسیاری از منابع چاپی و آنلاین دسترسی دارند. دانشگاه اروپایی لفکه، همچنین از دانشجویان خود در زمینه‌های بین‌المللی پشتیبانی می‌کند و فرصت‌های کارآموزی و تحصیلات تکمیلی را در سراسر جهان برایشان ایجاد می‌کند.

خوابگاه‌های دانشگاه اروپایی لفکه

خوابگاه دانشگاه‌های قبرس شمالی ازنظر کیفیت و مدرن بودن، در سراسر اروپا شهرت دارند. خوابگاه‌های دانشگاه اروپایی لفکه به‌صورت چند بلوک آپارتمان هستند و اتاق‌ها به‌صورت یک‌نفره، دونفره و سه‌نفره تنظیم شده‌اند.

البته این دانشگاه، تعدادی پکیج‌های خوابگاهی را همراه با بورسیه ۵۰% به دانشجویان ارائه می دهد که هزینه‌ها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند. هزینه سالانه پکیج مخصوص اتاق‌های سه نفره ۵۴۹۵ یورو، اتاق‌های دونفره ۵۵۹۵ یورو و اتاق‌های یک نفره ۶۸۹۵ یورو است. در جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره هزینه خوابگاه‌ها بر اساس رشته تحصیلی دانشجویان، آمده است:

رشته تحصیلیپکیج مخصوص اتاق‌های سه نفرهپکیج مخصوص اتاق‌ها دونفرهپکیج مخصوص اتاق‌ها یک نفره
رشته دندانپزشکی۱۰۸۹۵ یورو۱۰۹۹۵ یورو۱۲۹۹۵ یورو
رشته داروسازی۶۴۹۵ یورو۶۵۹۵ یورو۷۸۹۵ یورو
رشته پرستاری۵۴۹۵ یورو۵۵۹۵ یورو۶۸۹۵ یورو

یکی از ویژگی‌های مهم اقامت در خوابگاه‌های فوق‌العاده این دانشگاه دسترسی به Wi-Fi و مواردی مثل: میز مطالعه، تخت یک‌نفره، آشپزخانه مشترک یا خصوصی، خشک‌شویی خصوصی یا مشترک، تهویه مطبوع در اتاق‌ها، تلویزیون صفحه LED، دستشویی معمولی یا داخل سوئیت، امنیت ۲۴ ساعته، کافه تریا، سوپرمارکت و حمل‌ونقل است.

از مزایای اقامت در خوابگاه دانشگاه اروپایی لفکه میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انواع خوابگاه متناسب با اولویت و بودجه
 • دسترسی ۲۴ ساعته به سالن های مطالعه و کتابخانه در طول امتحانات
 • پرسنل دانشگاهی دوستانه و در دسترس برای مشاوره
 • فرصتی برای یادگیری از همکلاسی‌ها
 • در دسترس بودن کارکنان تعمیرات و نگهداری برای هرگونه آسیب
 • نزدیک بودن تمامی امکانات پردیس در فاصله چند قدمی از خوابگاه
 • امن و مطمئن

امکانات ورزشی دانشگاه اروپایی لفکه

این دانشگاه، تأثیر فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی و اهمیت آن‌ها در آموزش سالم دانشجویان درک کرده و از آن‌ها استقبال می‌کند. از همین رو، دانشگاه دارای امکانات ورزشی مدرن و البته رایگانی است که همه دانشجویان می‌توانند ۶ روز در هفته از آن‌ها استفاده کنند. دانشگاه اروپایی لفکه دارای یک مجموعه ورزشی عظیم با یک سالن بدن‌سازی بزرگ، زمین بسکتبال سرپوشیده، زمین اسکواش، استودیوی رقص و میز تنیس است.

ساعات کاری انواع امکانات ورزشی در دانشگاه اروپایی لفکه به شرح زیر است:

 • سالن ورزشی سرپوشیده: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۲۲:۰۰ و شنبه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰
 • زمین‌های تنیس در فضای باز: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۲۲:۰۰ و شنبه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰
 • زمین‌های فوتبال Astroturf: همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۲:۰۰

غذا در دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه لفکه تعداد زیادی کافه، رستوران و غذاخوری و مکان‌های اجتماعی در محوطه خود دارد که دانشجویان می‌توانند انواع غذاهای فست فود و محلی را در آن‌ها پیدا کنند و نهایت لذت را ببرند! غذاخوری پردیس دانشگاه ۳ بار در روز وعده‌های غذایی مختلف ارائه می‌دهد. این غذاها شامل گوشت (همه انواع)، برنج، ماکارونی، سیب‌زمینی، لبنیات، پیتزا و وعده‌های غذایی گیاهی است، البته محدود به آن‌ها نیست.

حمل‌ونقل در دانشگاه اروپایی لفکه

دانشجویان و کارکنان دانشگاه می‌توانند از اتوبوس‌های محلی به‌صورت رایگان برای سفر در شهرهای اطراف استفاده کنند. برخی از مناطقی که اتوبوس‌ها به آن‌ها سفر می‌کند شامل گوزلیورت، دوگانچی، یدیدالگا و منطقه مسکونی لفکه هستند. علاوه بر این، دانشگاه دارای تعدادی اتوبوس خصوصی است که همه آخر هفته‌ها، دانشجویان را به نیکوزیا می‌برد.

خدمات اتوبوس دانشگاه اروپایی لفکه از ساعت ۷ صبح شروع می‌شود و آخرین سرویس در ساعت ۱۱ شب است. اتوبوس‌های دانشگاه بسیار جادار و مدرن هستند و حتی دارای Wi-Fi بوده و شما می‌توانید در حال حرکت با دوستان و خانواده خود در شبکه‌های اجتماعی ارتباط داشته باشید!

چرا تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه؟

 • فضای مدرن
 • شهریه مقرون‌به‌صرفه
 • محیط تحصیلی بین‌المللی
 • پرسنل آکادمیک مجرب
 • برنامه‌های تحصیلی کاربردی
 • امن و مطمئن
 • امکان اخذ بورسیه

فهرست مطالب

تماس بگیرید
برای مشاوره رایگان از طریق تکمیل و ارسال فرم با ما در تماس باشید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها