مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

قبل از مهاجرت این مقاله را به دقت بخوانید و سپس تصمیم بگیرید

افراد زیادی در زندگی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. این افراد براساس هدف، شرایط و موقعیت خود یک کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. قطعا مهاجرت به آلمان یکی از بهترین گزینه‌‌‌‌های موجود است. این کشور که در قاره اروپا قرار دارد از نظر اقتصادی و صنعتی بسیار پیشرفته است و همچنین از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است؛ اما همان طور که می‌دانید آلمان کشور قانونمندی است و نظم برای دولت و ملت این کشور بسیار مهم است. کشور آلمان در اروپا از هر نظر منحصر به فرد است. آلمان در بخش صنعت بسیار پیشرفته محسوب می‌شود و یکی از پرجمعیت ترین کشور‌‌‌‌های اروپا به شمار می‌رود، همچنین این کشور در اتحادیه اروپا از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است و از مهاجرپذیرترین کشور‌‌‌‌های جهان به حساب می‌آید. بنا بر دلایلی که ذکر کردیم مهاجرت و زندگی در آلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم، اما قبل از هر اقدامی خوب است کمی با شرایط عمومی این کشور آشنا شوید.

کشور صنعتی آلمان در قاره اروپا واقع شده و دارای آب و هوای ملایم و معتدل است. دانمارک، لهستان، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک و هلند در همسایگی این کشور قرار دارند. شهر زیبای برلین پایتخت این کشور محسوب می‌شود و دارای 16 ایالت است. جمعیت کشور آلمان را بیش از 82 میلیون نفر تشکیل می‌دهند. توجه داشته باشید که برای اخذ تابعیت آلمان باید حداقل 5 سال اقامت این کشور را داشته باشید. برای اخذ پاسپورت باید کاملا به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و با گرفتن پاسپورت می‌توانید به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا سفر کنید.

با ما تماس بگیرید

ارتباط با شرکت مهاجرتی آدلان

از طریق شماره های مندرج در فرم با ما تماس حاصل نمایید و مطمئن باشید که کارشناسان ما با حوصله تمام به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

آقای نظری

90-533-848-6791+

خانم آزاد

90-533-879-4259+

کارشناسان

905391157070+ 905391167070+

شماره ایران :

98-913-206-8662+

روش‌‌‌‌های مهاجرت آلمان

مهاجرت به آلمان از چند روش امکانپذیر است:

 • مهاجرت به آلمان از طریق تولد یکی از روش‌‌‌‌های موجود است.
 • مهاجرت تحصیلی از دیگر گزینه‌‌‌‌های مهاجرت به کشور آلمان به حساب می‌آید.
 • مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج یک روش مناسب دیگر محسوب می‌شود.
 • پناهندگی به آلمان از روش‌‌‌‌های دیگر مهاجرت به این کشور است که ما به هیج عنوان پیشنهاد نمی‌دهیم.
 • یکی از روش‌‌‌‌های مهاجرت به این کشور، ویزای کار است که خود شامل دو گزینه بلو کارت و ویزای جستجوی کار خواهد بود.
 • همینطور روش‌‌‌‌های مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری می‌تواند از دسته گزینه‌‌‌‌های عالی محسوب شود.

البته خرید ملک و مستغلات می‌تواند پروسه اخذ ویزای این کشور را سریعتر نماید. درنظر داشته باشید که در بررسی‌‌‌‌های دقیق که برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است، ویزای کاری و سرمایه گزینه‌‌‌‌های بهتری محسوب می‌شوند. مهاجرت برای همه معنای یکسانی ندارد و باید هدف از مهاجرت به آلمان مشخص باشد. نیاز است که پیش از هر نوع اقدامی تفاوت بین ویزا، اقامت و تابعیت را بدانیم. در انت‌‌‌‌های این مقاله سه عنوان زیر با موضوعات ویزا، اقامت و تابعیت در نظر گرفته شده است که می‌تواند برای شما راهنماگر باشد.

سه روشی که بیشترین متقاضی را برای مهاجرت به آلمان دارند:

 1. به طور کلی روش اولی که سبب مهاجرت به این کشور می‌شود، تخصص شغلی است. در تخصص شغلی، سن، تحصیلات و سطح زبان و میزان سابقه کاری شما بررسی می‌شود. در این روش هزینه ها کم است.
 2. روش دوم ثبت شرکت است که یکی از بهترین روش‌‌‌‌های مهاجرت به آلمان محسوب می‌شود و سبب می‌شود که افراد بتوانند هر نوع فعالیت جاری داشته باشند. روش سرمایه گذاری که نام دیگر آن تمکن مالی است در دسته روش‌‌‌‌های خوب مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود که البته نیاز به بودجه اولیه بالایی دارد.
 3. روش تحصیلی جزء روش‌‌‌‌های خوب برای مهاجرت به کشور آلمان است، ضمن اینکه دانشگاه‌‌‌‌های این کشور از برترین دانشگاه‌‌‌‌های جهان برخوردار هستند، هزینه بسیار پایینی دارند و یا کاملا رایگان هستند؛ از این رو در این روش هم مانند ویزای کار به هزینه زیادی احتیاج ندارید.

راحت ترین روش مهاجرت آلمان

یکی از روش‌‌‌‌های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای کار است. کار و درآمدزایی در این کشور در وضعیت نرمال قرار دارد و می‌تواند یکی از آسانترین روش‌‌‌‌های ورود محسوب شود. میدانیم که برای شما هم جای سوال است که چطور ویزای کار می‌تواند آسانترین روش باشد، اما برای این ادعا دلایل خوبی داریم:

 • در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 5 درصد اعلام شده است و این یعنی شما برای یافتن شغل مورد نظر خود نگرانی نخواهید داشت.
 • افرادی که متخصص هستند، می‌توانند از مهاجرت به این کشور با هدف کار استفاده کرده و به سادگی وارد خاک این کشور شوند.

یک گزینه دیگر که در لیست راحت ترین روش‌‌‌‌های مهاجرت به آلمان دیده می‌شود، مهاجرت از طریق *سرمایه گذاری* است. در این روش شما می‌توانید با ارائه گردش مالی اولیه به سادگی و سرعت، ویزای مربوطه را اخذ نمایید. ویزای آلمان با اهداف مختلف صادر می‌شود.

مهاجرت سرمایه گذاری آلمان

برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری روش‌‌‌‌های مختلفی مطرح است که سعی می‌کنیم، بهترین روش‌‌‌‌های موجود را ارائه دهیم:

 • اولین روش راه اندازی کسب و کار طبق یک فعالیت فردی است مثلاً شما می‌توانید با استفاده از سرمایه خود یک رستوران در آلمان تأسیس نمایید. همین فروشگاه‌‌‌‌های مواد غذایی و فروشگاه پوشاک و .. در این لیست قرار می‌گیرند. این روش برای کسانی خوب است که علاقه ای به مهاجرت به این کشور از طریق ثبت شرکت و دریافت مجوز ندارند.
 • دومین روش برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است، اگر شما مالک یک شرکت معتبر در ایران باشید، می‌توانید فعالیت خود را گسترده تر نمایید. در این وضعیت به سادگی در آلمان شرکتی مشابه با ایران تأسیس کرده و فعالیت‌‌‌‌های اقتصادی آغاز می‌شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود دراین کشور 25000 یورو اعلام شده است.
 • روش دیگر مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت تضامینی است. شرایط این شرکت مانند گزینه قبل است با این تفاوت که میزان سهامداران و اعتبار شرکت با نوع قبل فرق دارد.
 • از دیگر روش‌‌‌‌های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، تأسیس دفتر نمایندگی است که در واقع همان شعبه برای یک شرکت والد محسوب می‌شود. این گزینه می‌تواند در مسیر تأسیس شعبه مستقل بوده و یا به شکل شعبه وابسته در نظر گرفته شود.

نکته: برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری باید:

 • حقوق دوازده ماه خودتان در نظر گرفته شود.
 • نیاز به طرح توجیهی اقتصادی خواهد بود. در نهایت مجوز برای شما صادر می‌شود.
 • همچنین در ابتدا باید مدارک شما ترجمه رسمی شود و مورد تأیید سفارت آلمان قرار بگیرد.
 • هزینه ای برای اجاره یک دفتر و همینطور حقوق کارمندان و هزینه‌‌‌‌های تبلیغاتی به شکل دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

پس از یک دوره سه ساله فرد می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. خرید خانه در این کشور و گرفتن اقامت برای افرادی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند، گزینه خوبی است. 250000 یورو برای ارائه گواهی تمکن مالی در این روش نیاز است.

مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان در میان روش‌‌‌‌های ذکر شده، جزء بهترین گزینه ها محسوب می‌شود، زیرا مهاجرانی که بتوانند از یکی از دانشگاه‌‌‌‌های آلمان پذیرش بگیرند به راحتی ویزای آلمان را اخذ خواهند کرد، ضمن اینکه تمام دانشگاه‌‌‌‌های دولتی این کشور هزینه پایینی دارند یا کاملا رایگان هستند و از اعتبار بسیار بالایی در جهان برخوردار هستند، اما حتما مدرک زبان آلمانی B2 یا C1 و یا مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس یا آزمون تافل برای رشته‌‌‌‌های محدودی در تعدادی از دانشگاهها نیاز خواهد بود.

دانشجویان در زمان تحصیل در این کشور اجازه کار به صورت تمام وقت را ندارند، اما می‌توانند 25 ساعت در هفته به شکل نیمه وقت کار کنندف ضمن اینکه هزینه زندگی برای یک دانشجو در کشور آلمان 700 الی 1000 یورو در ماه خواهد بود.

رشته‌‌‌‌های پزشکی و دندانپزشکی برای  تحصیل در آلمان  گزینه‌‌‌‌های بسیار مناسبی محسوب می‌شوند. این رشته ها از نظر امکانات و درآمدزایی حرف اول را در این کشور می‌زنند.

شما برای تحصیل در این کشور نیاز به بررسی سطح زبان خود دارید. یکی از ملزومات ورود به دانشگاه‌‌‌‌های این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی است. در این کشور آموزش‌‌‌‌های زبان در سه سطح برگزار می‌شود که با توجه به نوع دانشگاه مدرک b1 و یا B2 می تواند گزینه‌‌‌‌های خوبی باشد. شما برای اخذ مدرک b1 باید حداقل 350 جلسه آموزش ببینید، این گزینه برای مدرک b2 با 600 جلسه همراه خواهد بود.

برخی از دانشگاه‌‌‌‌های آلمان، انگلیسی زبان هستند و برای ورود به این دانشگاه ها فرد باید مدرک آیلتس با نمره 5/6 داشته باشد. تحصیل در دانشگاه‌‌‌‌های دولتی این کشور رایگان است و دروس پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی و یا آلمانی ارائه می‌شود.

تقسیم بندی دانشگاه‌‌‌‌های آلمان

 1. دسته اول موسسات آموزش عالی و فنی هستند که بیشتر در زمینه آموزش‌‌‌‌های عملی فعالیت می‌کنند.
 2. دسته دوم دانشگاه ها هستند که عموماً به شکل ترکیبی تئوری و عملی است.
 3. دسته سوم به عنوان دانشکده هنر و موسیقی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. برای ورود به این دانشگاه ها باید در مصاحبه حضوری شرکت نمایید و همینطور نیاز به آزمون عملی خواهید داشت. در صورتی که نخواهید وارد بخش آزمون شوید، می‌توانید دانشگاه‌‌‌‌های خصوصی آلمان را انتخاب نمایید. هزینه ای که برای دانشگاه‌‌‌‌های خصوصی این کشور در نظر گرفته می‌شود، بین 4000 الی 10000 یورو است.

برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید آخرین مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد. سپس نیاز است که یک دوره یک ساله را در کالجها بگذرانید. افرادی که دارای مدرک تحصیل دانشگاهی از ایران هستند، می‌توانند از حضور در کالجها صرف نظر نمایند. شما می‌توانید در دوره لیسانس به میزان 15 ساعت در هفته و در دوره بالاتر بیش از 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

درآمد در این دوره ها عموماً بین 300 الی 400 برای یک ماه است. تنظیم مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مهم است. کاریابی دراین کشور شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد، ولی از این طریق، اقامت آلمان برای ایرانیان می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

ارایه گواهی تمکن مالی به ارزش ۱۰.۲۳۶ یورو و یا ارایه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از وابستگان متقاضی که ساکن آلمان هستند، یکی از شرایط مهم محسوب می‌شود.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به قبرس
مهاجرت به آلمان
مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت کاری آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار خود شامل دو بخش ویزای بلو کارت و ویزای جستجوی کار است. رشد جمعیت در این کشور منفی است و دولت در نظر دارد که امکان اشتغال از طریق تخصص برای اتباع خارجی را فراهم سازد، به این ترتیب کمبود نیروی کاری در این کشور رفع می‌شود.

تفاوت ویزای بلوکارت و ویزای جستجوی کار آلمان

در این قسمت به بررسی تفاوت ویزای بلوکارت و ویزای جستجوی کار آلمان می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

 ویزای بلو کارت

شما باید یک دعوتنامه از یک کارفرما از کشور آلمان داشته باشید که این کارفرما ملزم است سالانه نسبت به شغل و تخصص شما حقوق پرداخت کند که حداقل حقوق آن باید 54 هزار یورو در سال باشد، برای اینکه بتوانید با کارفرما ارتباط بگیرید باید یک رزومه قوی و البته واقعی داشته باشید. برخی از مشاغل مورد نیاز در آلمان را مورد بررسی قرار می‌دهید: مهندسی جوش، برق، ساختمان، فناوری فلزی، ماشین‌‌‌‌های الکتریکی و …

ویزای جستجوی کار آلمان

شما باید دارای یک تخصص در دانشگاه در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا باشید که این تخصص شما در لیست منتشر شده دپارتمان مهاجرت نیروی ماهر کار آلمان باشد. و به مدت 6 ماه فرصت دارید که در این کشور شغل مناسب خود را پیدا کنید و در این مدت با یک کارفرما به توافق برسید. این ویزا معمولاً برای 4 سال صادر می‌شود و البته با توجه به طول زمان قرارداد منعقد شده احتمال اینکه زمان کمتر از 4 سال باشد، وجود دارد.

افراد می‌توانند با داشتن ویزای کار آلمان، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را با خود همراه نمایند. فردی که دارای این ویزا است پس از 33 ماه فعالیت در حرفه مورد نظر میتواند درخواست اخذ اقامت آلمان را ارائه دهد. در صورت داشتن مدرک زبان B1 این زمان به 21 ماه کاهش می‌یابد. به طور کلی برای اخذ ویزای کار این کشور بین 7 ماه الی 1 سال زمان نیاز است. شرایط مهاجرت به آلمان از سوی اداره مهاجرت این کشور اعلام می‌شود.

ویزای کاری به کشور آلمان به نسبت ویزا‌‌‌‌های دیگر هزینه کمتری دارد، اما پیدا کردن کار و گرفتن صلاحیت از کارفرما در این کشور کار بسیار سختی است، اما اگر شما دارای این شرایط هستید و می‌توانید ویزای کاری آلمان را اخذ کنید به شدت مهاجرت از طریق*کار در آلمانرا به شما پیشنهاد می‌کنیم، زیرا به راحتی می‌توانید آن را بعد از پنج سال آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج آلمان

ازدواج با یک تبعه آلمانی یکی از راه‌‌‌‌های مهاجرت به کشور آلمان است.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج باید شرایط به شکل دقیق رعایت شود.

 • در این زمینه ازدواج شما باید حتماً ثبت شده باشد.
 • همسر شما باید ثابت نماید که از نظر بودجه و درآمد در وضعیت خوبی است.
 • شما به عنوان یک فرد غیر آلمانی باید مدرک زبان آلمانی A1 داشته باشید.
 • گواهی عدم سوء پیشینه را باید ارائه دهد.
 • گواهی تجرد

در مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج محدودیت جنسیتی وجود ندارد و فرقی نمی‌کند کدام یک از زن و مرد آلمانی باشند.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج برای کسانی است که واقعا قرار است با یک تبعه آلمانی ازدواج نمایند و پیش از دریافت ویزای این کشور تمامی مدارک و جزئیات موجود به طور دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به این شکل است که در ابتدا ازدواج به صورت رسمی ثبت شده و سپس شما باید به سفارت این کشور رفته و ضمن ارائه مدارک خود درخواست دهید. مدارک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا همسر آلمانی از نظر درآمد در وضعیت خوبی قرار دارد (این موضوع بسیار مهم است).

پس از حداقل سه سال از تمدید این ویزا می‌توانید درخواست خود را برای تابعیت آلمانی ارائه دهید. درنظر داشته باشید که در این روش، ما نیاز به دریافت اقامت موقت و دائم نداریم. یکی از مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج همین مورد است. از دیگر مزایای مهاجرت از طریق ازدواج می‌توان به هزینه پایین، اجازه کار به صورت تمام وقت و همین طور برخورداری از حقوق مساوی با افراد آلمانی اشاره نمود.

خبر خوب این که دریافت تابعیت آلمان پس از گذشت حداقل سه سال قطعی است. از یاد نبرید که شما باید 18 ماه اول *زندگی در آلمان *حضور داشته باشید و درآمد همسر شما باید بالا باشد.

مهاجرت از طریق تولد به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تولد یکی دیگر از روش‌‌‌‌های اقامت در این کشور به شمار می‌رود. اصل تابعیت در این کشور سیستم خون است. به این معنی که، درصورتی فرد می‌تواند تابعیت را اخذ نماید که پدر یا مادر وی آلمانی باشد، حال در آلمان به دنیا و یا در کشور دیگر به دنیا آمده باشد. در این مسیر یک سری تبصره ها دیده می‌شود. به عنوان مثال بارها دیده شده است که مادر و پدر بدون تابعیت هستند، در چنین شرایطی دولت آلمان سعی می‌کند یک سری تخفیف ها قائل شده و در صورتیکه فرزند در خاک این کشور متولد شده باشد، تابعیت آلمانی برای وی صادر نماید.

در نظر داشته باشید اگر یک کودک دراین کشور از والدینی متولد شود که خارجی هستند، تنها درصورتی می‌تواند شهروند این کشور باشد که حداقل یکی از پدر و مادر وی به مدت هشت سال در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند، سبب می‌شوند که این پروسه کمی سریعتر پیش برود.

تابعیت دوگانه از دیگر گزینه‌‌‌‌های مهم در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تولد است. در قانون این کشور آمده است که برخی از افراد می‌توانند در شرایطی خاص دو شهروندی باشند، در صورتیکه کودک متولد شده از یک والد آلمانی و یک والد خارجی باشد، به طوری که والد خارجی دو شهروندی است به صورت خودکار فرزند می‌تواند دو تابعیتی باشد.

اگر کودک طبق قانون تولد، در آلمان متولد شده باشد و شهروندی آلمان را داشته باشد و همینطور تابعیت دیگر داشته باشد، می‌تواند در سن 23 سالگی تصمیم بگیرد که تابعیت دیگر را انتخاب نماید و یا تابعیت آلمانی خود را حفظ کند. افرادی که دو تابعیتی هستند به اندازه شهروندان آلمانی از حقوق شهروندی استفاده خواهند نمود.

با داشتن شهروندی آلمان فرد می‌تواند بدون ویزا به 166 کشور سفر نماید، همچنین زندگی و کار و تحصیل ارزان برای وی فراهم است و می‌تواند از خدمات کنسول این کشور بهره مند شود.

سه قانون مهم مهاجرتی آلمان از طریق تولد

 1. طبق قوانین مهاجرتی آلمان، اگر یک فرزند از یک پدر و مادر آلمانی در خاک این کشور به دنیا بیاید تابعیت کشور را کسب می‌کند.
 2. اگر فرزندی که در خارج از کشور آلمان به دنیا می‌آید، پدر آلمانی و مادر غیر آلمانی داشته باشد، تابعیت این کشور را کسب می‌کند.
 3. اگر فرزندی که در خاک این کشور به دنیا می‌آید مادر آلمانی و پدر غیراروپایی داشته باشد، مشمول تابعیت آلمان است.

قوانین مهاجرتی کشور آلمان بیان می‌کند فرزندانی که در این کشور به دنیا می‌آیند باید به مدت ۶ سال در یکی از موسسات آموزشی در این کشور تحصیل کرده باشند و تا حدود ۲۰ و ۲۱ سالگی، حدود ۸ سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد، همچنین فرزندانی که تابعیت را به دست می‌آورند باید در دوره‌‌‌‌های آموزش‌‌‌‌های حرفه ای شرکت کرده باشند.

کشور آلمان یکی از کشور‌‌‌‌های بینظیر برای سکونت است و بنابراین بسیاری از خانواده ها تمایل دارند فرزندان خود را در این کشور به دنیا بیاورند.

مهاجرت از طریق همراه آلمان

شرایط ویزای همراه برای کشور آلمان به خوبی فراهم شده است، به عنوان مثال:

 • کسی که در این کشور مشغول به کار است می‌تواند پس از یک سال به سادگی این ویزا را برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال اخذ نماید، درنظر داشته باشید که همسر و فرزند وی می‌توانند در شهری که فرد اصلی اقامت دارد مشغول به کار و تحصیل شوند. 
 • افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نموده اند به سادگی می‌توانند همسر و فرزندان خود را همراه نمایند، درنظر داشته باشید که در این مسیر شرایط اقامت دائم به خوبی فراهم می‌شود.
 • یک مورد دیگر که در لیست مهاجرت به آلمان از طریق همراه دیده می‌شود، ویزای اضطراری است که برای بیماری‌‌‌‌های خاص وجود دارد. این ویزا به نوبه خود می‌تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که در کشور خود نمی‌توانند پروژه درمان را طی نمایند.

با دریافت ویزای همراه آلمان می‌توانید بدون محدودیت و بدون نیاز به دریافت مجوز کاری به صورت تماموقت کار کنید. مهاجرت از طریق همراه از روشهایی است که میتوان به این کشور مهاجرت کرد. با دریافت این ویزا می‌توان به کار و تحصیل پرداخت.

مهاجرت شرایط خاص آلمان

حال می‌خواهیم در زمینه مهاجرت به آلمان با شرایط ویژه صحبت کنیم. این شرایط می‌تواند شامل کارآفرینی باشد، به عنوان مثال اگر شما ایده ای در ذهن خود دارید، چه خوب است بتوانید ایده خود را گسترش دهید. مثلاً چه خوب است دلایل قوی برای توجیه اقتصادی ایده خود داشته باشید. کشور آلمان در این زمینه به شما وام خواهد داد.

همینطور کسانیکه در مسابقات هنری و یا ورزشی شرکت می‌کنند، می‌توانند از ویزای شرایط خاص این کشور بهره مند شوند. درنظر داشته باشید که در این مسیر آنچه بسیار اهمیت دارد، زمان ورود و خروج به کشور است.

یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به آلمان با شرایط ویژه دیده می‌شود و آن هم به این صورت است که، این ویزا کوتاه مدت بوده و نمی‌تواند برای تابعیت این کشور مناسب باشد.

مهاجرت توریستی آلمان

مهاجرت توریستی به آلمان می‌تواند یک انتخاب عالی محسوب شود. در این روش شما در ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

 • در این فرم به طور دقیق باید هدف از سفر شما مشخص باشد و نیاز است به شکل دقیق و درست مشخص شود که می‌خواهید به کشور خود باز گردید.
 • باید مدارک کاری و تحصیلی خوبی ارائه دهید. مدارک کاری شما نشان می‌دهد که می‌خواهید به کشور خود باز گردید.
 • عموماً ویزای توریستی آلمان 90 روزه صادر می‌شود.
 • نیاز است که زمان ورود و خروج افراد به طور دقیق مشخص شود.
 • نیاز به بیمه مسافرتی به ارزش مشخص، خواهید داشت.

سوالی که در خصوص این نوع ویزا برای این کشور وجود دارد، وجود و یا عدم وجود دعوتنامه است. دقت کنید که داشتن دعوتنامه می‌تواند یک شانس عالی محسوب شود، اما نبود آن به معنی عدم صدور ویزای توریستی این کشور نخواهد بود.

دقت کنید که شما برای اخذ این ویزا باید خود را برای مصاحبه آماده نمایید. در روز مصاحبه سوالاتی پرسیده می‌شود که شاید از نظر شما عجیب باشد، اما در هر صورت از دسته سوالات مهم بوده و نشان می‌دهد که هدف شما از سفر چیست. بهتر است پاسخ شما کوتاه و صریح باشد. دقت نمایید که شما با ویزای توریستی این کشور نمی‌توانید وارد کار و تحصیل شوید.

مراحل درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان

 • اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی آلمان تکمیل فرم درخواست است.
 • نیاز است که پرونده شما تکمیل باشد و در پوشه‌‌‌‌های مربوطه قرار بگیرد.
 • افراد نیاز به کپی و اصل شناسنامه دارند و نیاز است که کپی و اصل گذرنامه فرد با اعتبار 6 ماهه فراهم شود.
 • مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • نیاز است که بتوانید در طول سفر به آلمان مجوز لازم را با خود به همراه داشته باشید.

مهاجرپذیری آلمان

کشور آلمان در لیست کشور‌‌‌‌های مهاجرپذیر قرار دارد. این کشور دارای فضای کاری و تحصیلی بی نظیری است. آلمان دارای زمستان‌‌‌‌های سرد و تابستان‌‌‌‌های گرمی است و در حال حاضر جمعیت این کشور 81 میلیون نفر اعلام شده است. در این بین 74 میلیون نفر، ملیت آلمانی دارند و بقیه مهاجر هستند، بنابراین در حدود 7 میلیون نفر در این کشور مهاجر هستند و این رقم نشان می‌دهد که آلمان در لیست کشور‌‌‌‌های مهاجرپذیر قرار دارد.

((مردم این کشور نسبت به کشور‌‌‌‌های سوئد و نروژ، نژادپرست نیستند و یکی از دلایلی که سبب شده است که این کشور در لیست کشور‌‌‌‌های مهاجرپذیر قرار بگیرد، همین مورد است.))

این کشور هفتمین کشور پربازدید در دنیا محسوب می‌شود و بسیار قانونمند است، پس اگر قصد مهاجرت به آلمان دارید باید بدانید که هر نوع عدم رعایت قانون در این کشور مشکل ساز خواهد بود.

در نظر داشته باشید که در سال 2018 این کشور رتبه سوم را از نظر مهاجرپذیری به خود اختصاص داده است. این کشور بسیار مدرن و پیشرفته بوده و بهترین انتخاب محسوب می‌شود.

یک مثال جالب برایتان می‌زنیم، یک قانون مهم در آلمان به این شکل است که آبدارچی یک شرکت هم هنگام خروج و خداحافظی با رئیس دست می‌دهد! نیروی کاری در این کشور بسیار مجرب است. سطح فشار کم اعلام شده است و این کشور بسیار موافق با نوآوری است. اقامت آلمان یک انتخاب حرفه ای است.

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌‌‌‌های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

آمار مهاجران آلمان

آمار مهاجران به آلمان روز به روز در حال افزایش است و مهاجرت به آلمان آرزوی افراد مختلفی است. در سال 2018 تعداد مهاجران دو برابر سال‌‌‌‌های قبل اعلام شده است و این روند نشان دهنده شرایط زندگی خوب و بی نظیر در این کشور است. شرایط این کشور در زمینه کار و سرمایه گذاری بی نهایت مناسب است و نسبت به مابقی کشور‌‌‌‌های اروپایی از وضعیت بهتری برخوردار است و این موضوع سبب شده است که آمار مهاجران در این کشور بسیار بالا باشد. از سال 2015 تا به امروز هیچ نوع کاهش آمار مهاجر به این کشور دیده نشده است. به عنوان مثال در بین 500 شرکت بزرگ دنیا به تعداد 37 شرکت در آلمان وجود دارد.

این کشور از نظر علم و فناوری در وضعیت عالی قرار دارد. آمار مهاجران در سنین کمتر از 20 سال در این کشور 17 درصد است و بین 20 الی 30 در حدود 75 درصد از مهاجران را به خود اختصاص داده است و بالای 30 سال نیز در زمینه سرمایه گذاری در این کشور حضور به عمل می‌آورند.

بیشترین آمار مهاجرت به آلمان در زمینه کاری دیده می‌شود زیرا این کشور از نظر کاری در وضعیت عالی قرار دارد. امنیت شغلی در آلمان حرف اول را میزند و میزان حقوق پرداختی ثابت در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است. مهاجرت به این کشور برای کسانیکه از نظر سابقه کاری در وضعیت خوبی هستند بسیار عالی خواهد بود. کار در آلمان در وضعیت عالی قرار دارد.

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌‌‌‌های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

میزان رضایت مهاجران آلمان

میزان رضایت مهاجرت به آلمان بیش از 98 درصد اعلام شده است که این رقم بی سابقه است. رشد در این کشور به سادگی فراهم شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد افرادی که به قصد کار وارد این کشور شده اند و افرادی که سخت کوش هستند، می‌توانند به نتیجه مطلوبی دست یابند. یک نکته را در نظر بگیرید که اگر می‌خواهید در این کشور زندگی و کار کنید، دانستن زبان انگلیسی کافی نبوده و بهتر است زبان آلمانی حداقل در سطح B1 را اخذ نمایید.

مهاجرت به آلمان

در این کشور کسانی که:

 • در زمینه‌‌‌‌های مکاترونیک، فناوری اتوماسیون و همین طور ساختمان‌‌‌‌های الکتریکی فعالیت می‌کنند رضایت 85 درصد را اعلام نموده اند.
 • مشاغل مربوط به تکنولوژی الکتریکی و همینطور مهندسی برق و نصب و راه اندازی خط‌‌‌‌های صنعتی می‌تواند بسیار درآمدزا باشد.
 • برنامه نویسان سخت کوش در آلمان می‌توانند به رضایت صددرصدی از نظر درآمدزایی داشته باشند.
 • همین طور حسابداری در این کشور دارای پتانسیل مالی قابل قبولی است.

نرخ پایین بیکاری در اروپا مربوط به آلمان است. در این کشور نرخ بیکاری کمتر از 7 درصد اعلام شده است، در واقع در آلمان همیشه کمبود نیروی کار احساس می‌شود. یکی از دلایلی که مهاجرت به آلمان آسانتر از قبل شده است، کمبود نیروی کاری است.

ثبت شرکت در آلمان می‌تواند بسیار سودآور باشد.

شهر‌‌‌‌های مهاجر پذیر آلمان

هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت و برلین از شهر‌‌‌‌های مهاجرپذیر در آلمان محسوب می‌شوند که از نظر تحصیلی و کاری رتبه‌‌‌‌های اول را دارند.

 • شهر مونیخ از نظر هزینه ای گران است، اما امکانات تحصیلی در این کشور بسیار عالی است.
 • هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان بوده که جمعیت 1/7 میلیون نفری دارد و یک مقصد توریستی محسوب می‌شود. در این شهر ایرانی‌‌‌‌های زیادی دیده می‌شوند. این شهر از نظر آب و هوا در وضعیت خوبی قرار دارد. حمل و نقل‌‌‌‌های شهری در این شهر بسیار ارزانتر از دیگر شهر‌‌‌‌های آلمان محسوب می‌شود.
 • شهر هامبورگ به پایتخت ورزشی آلمان مشهور است. طبق آمار رسمی از سوی سایت*Numbeo* در سال 2018 هزینه ها به میزان 75 درصد گرانتر از تهران دیده شده است، اما در این شهر قدرت خرید 82 درصد بیشتر از ایران گزارش شده است. شهر هامبورگ دارای 17 دانشگاه است که 6 دانشگاه دولتی بوده و از نظر هزینه ای در وضعیت نرمال قرار دارد.
 • برلین از دسته شهر‌‌‌‌های پرجمعیت در آلمان محسوب می‌شود و جمعیت این شهر در حدود 4 میلیون نفر اعلام شده است و در حدود 60 درصد از مردم این شهر هیچ دینی ندارند.

این شهر می‌تواند یک گزینه خوب برای ایرانیان باشد. سایر شهر‌‌‌‌های آلمان کمتر مورد تأیید برای مهاجرت هستند.

اقامت آلمان

اقامت به طور کلی به دو شکل موقت و دائم است. شما با داشتن اقامت هر کشور چه به صورت دائم و چه موقت با شهروندان عادی آن کشور تفاوتی ندارید و این موضوع در مهاجرت به آلمان صدق میکند، البته منظور حقوق شهروندی و حقوق اجتماعی است. تا اینجا متوجه شدیم که تفاوت اقامت و ویزا در حقوق شهروندی و اجتماعی است، حال می‌خواهیم این موضوع را با پاسپورت و یا تابعیت آلمان مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. در نظر داشته باشید که با داشتن اقامت آلمان شما حق رأی ندارید و از حقوق بیکاری برخوردار نمی‌شوید. داشتن اقامت دائم به مراتب از اقامت موقت بهتر است و سبب می‌شود که به اخذ پاسپورت کشور نزدیکتر باشید.

مهاجرت کاری به آلمان

اقامت آلمان از چند روش امکانپذیر است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • اقامت آلمان از طریق تحصیل
 • اقامت آلمان از طریق کار
 • اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • اقامت آلمان از طریق تولد

اقامت آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در کشور آلمان، بهترین و راحت ترین روش اقامت گرفتن در این کشور است. تحصیل در آلمان به زبان آلمانی کاملا رایگان است و در بعضی از دانشگاهها به زبان انگلیسی هم رایگان خواهد بود. سطح دانشگاه‌‌‌‌های این کشور در جهان بسیار بالا است و بعد از 4 سال زندگی و تحصیل در آلمان، می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید و بعد از 3 سال هم می‌توانید پاسپورت آلمان را اخذ کنید.

اقامت تحصیلی در آلمان

اقامت آلمان از طریق کار

اقامت از طریق کار در این کشور به دو روش امکانپذیر است:

 • بلو کارت
 • جستجوی کار

اقامت از طریق بلو کارت به این صورت است که شما باید از یک کار فرما در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که سالیانه حدود 53600 یورو به شما حقوق می‌دهد و بعد از 4 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

اقامت از طرق جستجوی کار به این صورت است که کشور آلمان یک لیستی از رشته‌‌‌‌های خاص منتشر می‌کند و اگر در آن رشته‌‌‌‌های منتشر شده تحصیل کرده باشید، ویزای 6 ماه دریافت می‌کنید و در طول 6 ماه فرصت دارید که در رشته مربوطه کار پیدا کنید و بعد از پیدا شدن کار می‌توانید ویزای خود را به بلو کارت تبدیل کنید و بعد از 4 سال اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت از این طریق به چند صورت امکانپذیر است:

 • فرد باید یک بیزینس مبتکرانه بر پایه تکنولوژی که امتیاز مثبت برای کشور آلمان داشته باشد، راه اندازی کند.
 • ثبت شرکت و شروع یک استارت آپ که حداقل 250 هزار یورو سرمایه نیاز دارد.
 • اشتغال زایی به این شکل که 10 نفر شهروند آلمانی حتما مشغول به کار شوند.

سرمایه گذاری در آلمان

اقامت از طریق ازدواج بعد از 3 سال اقامت دائم را همراه دارد.

اقامت از طریق تولد بر پایه سیستم خون است.

با این حال باید بدانید که نیاز نیست در نوبت‌‌‌‌های طولانی سفارت بمانید و نگران زمان باشید. فقط کافیست با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی آدلان در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم کنیم.

اخذ پاسپورت آلمان

شما با اخذ پاسپورت آلمان می‌توانید تابعیت این کشور را به دست آورید. به دست آوردن تابعیت یک کشور یعنی مانند شهروند کشور مورد نظر با شما رفتار خواهد شد و به شما آزادیهایی داده می‌شود که غیرشهروندان از آن برخوردار نیستند و با اقامت دائم نمی‌توانید این آزادیها را داشته باشید، برای همین خیلی از افراد به دنبال تابعیت هستند.

 از جمله حقوقی که با تابعیت این کشور می‌توان به دست آورد:

 • داشتن حق رای
 • سفر به 166 کشور بدون ویزا
 • حق حفاظت توسط کنسولگری
 • حق تبدیل شدن به کارمندان دولتی
 • حق تشکیل مجمع توسط کنسولگری
 • حق یافتن کار در آلمان به صورت آزادانه و بدون محدودیت

همچنین برای اخذ تابعیت آلمان باید دارای شرایطی باشید که از آن جمله می‌توان اشاره کرد به:

 • شما حداقل باید 8 سال در این کشور زندگی کنید، اما در مواردی با 5 سال هم اقامت هم می‌توان تابعیت را اخذ کرد.
 • هیج گونه سابقه کیفری نباید داشته باشید.
 • باید در یک آزمون شرکت نمایید یه نمره لازم را کسب کنید.
 • باید به زبان آلمانی در حد b1 تسلط کافی داشته باشید.
 • باید از تمکن مالی برخوردار باشید و بتوانید از خانواده خود حمایت مالی کنید.
 • باید تابعیت قبلی خود را لغو کنید.

شما برای اخذ پاسپورت باید زبان و جغرافیای آن کشور را امتحان دهید و در صورت عدم قبولی شرایط برای درخواست مجدد، برای شما امکانپذیر است. اخذ ویزا، اقامت و پاسپورت باید به صورت مرحله ای و پشت سر هم انجام شود.

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌‌‌‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.

فهرست مطالب

سوالات متداول

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان از راحت‌ترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است.

محدودیت سنی به مسیر مهاجرتی مدنظر نظر شما بستگی دارد. برای برخی روش‌های مهاجرتی مانند روش تحصیلی، بالا بودن سن موجب افزایش ریسک ریجکت ویزا می‌شود.

با وجود اینکه برخی روش‌های مهاجرت به آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند، اما برای پایین آوردن ریسک ریجکت ویزا توصیه می‌شود مدرک زبان آلمانی داشته باشید.

دریافت جاب آفر و مهاجرت کاری به آلمان یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

تماس با ما